Paskolos skaičiuoklė

Paskolos suma:

Paskolos palūkanų norma:

Paskolos mokėjimo intervalas:

  1 mėnuo
  2 mėnesiai
  3 mėnesiai
  4 mėnesiai
  6 mėnesiai
  12 mėnesių

Paskolos tipas:

  fiksuotos pagrindinės įmokos
  fiksuoti mokėjimai

Nustatykite paskolos grąžinimo laiką:

Galite išbandyti, kaip elgiasi paskola su fiksuotomis pagrindinėmis įmokomis ir paskola su fiksuotais mokėjimais. Naudokite skirtingą palūkanų normą ir skirtingą grąžinimo laiką, kad sužinotumėte, kokie yra paskolos mokėjimai, pagrindinės sumos mokėjimai ir visos palūkanų išlaidos.

Paskola, kai pagrindinės įmokos yra fiksuotos

Mokėjimai ne visada vienodi. Tą pačią sumą mokate už pagrindinę paskolos sumą, bet skirtingą sumą už palūkanas.

Tarkime, kad imate 1000 € paskolą dvejiems metams. Palūkanų norma yra 2%, o jūs mokate metinius mokėjimus. Pirmoje įmokoje pagrindinė įmoka 500€ ir palūkanos 20€. Antruoju mokėjimu pagrindinė įmoka 500€ ir palūkanos 10€. Taigi mokate: 520€ ir 510€.

Jei palūkanų norma pakyla atsipirkimo metu, mokėjimai bus didesni dėl padidėjusių palūkanų. Jei palūkanų norma mažėja per atsipirkimo laiką, mokėjimai bus mažesni dėl sumažėjusių palūkanų.

Paskola su fiksuotais mokėjimais

Mokėjimai visą laiką vienodi. Paimkime tą patį pavyzdį kaip aukščiau: paskola dvejiems metams už 1000 € su 2% palūkanų norma ir metiniais mokėjimais. Paskoloje su fiksuotais mokėjimais abi įmokos yra 515,05 €. Paskoloje su fiksuotais mokėjimais bendra palūkanų kaina yra didesnė. Taip yra todėl, kad iš pradžių nebus tiek daug pagrindinės sumos.

Jei palūkanų norma pakyla grąžinimo metu, atsipirkimo laikas bus ilgesnis. Jei palūkanų norma mažėja per atsipirkimo laiką, atsipirkimo laikas bus trumpesnis.